You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
logo

 

logo

Děkujeme všem účastníkům

Výsledky závodu
Kojenduro 2026: Přes 130 závodníků poměřilo síly na trailech v Kojeticích u Prahy

Horská enduro cyklistika na závodní úrovni jde provozovat i v Polabí na okraji hlavního města. 133 vyznavačů terénní cyklistiky, tzv. bikerů, poměřilo síly v sobotu 23. května v bikeparku v Kojeticích u Prahy na již 3. ročníku enduro MTB závodu Kojenduro.

Třetí ročník Kojendura překonal počtem závodníků loňské maximum o téměř 20 % a potvrdil tak rostoucí zájem o terénní cyklistiku ve všech věkových kategoriích, které byly i letos vypsány již od 2 let.

Nejmladší závodníci na odrážedlech do 3 let a Mini do 6ti let absolvovali rychlostní zkoušky v zázemí bikeparku Kojetice, který je srdcem lokálního spolku nadšenců. Rodiče, diváci a starší závodníci vytvořili famózní diváckou kulisu a i nejmenší děti se utkaly o stupně vítězů. Těchto nejmenších bikerských nadějí bylo celkem 33.

Na starší kategorie do 12 let čekala trať o 4 rychlostních zkouškách (RZ) a téměř 5 km technických trailů. Závodníci nad 13 let startovali ještě do páté náročnější RZ, který měřila dalších 1700 m a kombinovala nejen rychlé a stoupací pasáže, ale i dropy a skalky.

Svoji vlastní kategorii měli i závodníci na horských elektrokolech - e-bikách, kterých se na start letos nakonec postavilo 10. Éčkaři měli na itineráři navíc ještě 6. RZ, která byla kombinací sjezdu a technického stoupání. Právě výkonnost motoru podmíněná šlapáním do pedálů je ve stoupacích speciálkách atraktivní i pro diváky.

I letošní ročník zachoval své jméno pocházející ze složení slov Kojetice a Enduro. Unikátním prvkem Kojendura je i možnost volby trasy, kdy těžší pasáže trailů mají i svou jednodušší variantu a závodník sám může zvolit v závodě obtížnost trati a například se vyhnout těžké technické překážce jako skoku či dropu.

Členové kojetického spolku připravili opět velmi kvalitní závod s velmi pozitivním ohlasem. Kojenduro je také společenskou záležitostí. Kromě skvělého občerstvení a teplé kuchyně, se mohli účastníci dozvědět něco o první pomoci na kolech, nechat si upravit nastavení svých kol zdarma v Česnek Bike Servis, zaskákat v bikeparku a po vyhlášení výsledků vše oslavit.

Velké díky patří sponzorům závodu, a to firmám Flopp, H-Core, B-rdy [be ready], Eště design, Kovošrot Libiš, A optika, Vladimírovi Marvanovi, České Mountainbikové asociaci, Autodopravě Lukáš Černý a především obcím Kojetice, Předboj a Zlonín za dlouhodobou podporu spolku, místních trailů a závodu.

Největší díky patří všem, kteří se na přípravě závodu podíleli!

Více informací o bikingu v okolí Kojetic najdete na www.kojebike.cz a členové spolku, kterých je nyní již přes 90, by vás tímto chtěli pozvat i na další závod, tentokráte na pumptracku v Kojeticích a Předboji – „Pumptrack day 2026“, které se uskuteční v září. Přesné termíny budou ještě stanoveny, proto sledujte náš web a Facebook!

Text: Jiří Šrámek a Séfa
Foto: Matyáš Miškuf a Víťa Eder